e-mail:osslavkorodic@open.telekom.rs

Једнодевни излет - I, II, III и IV разред
{image.index}/{image.total}

Школска слава, 27.01.2017. год.

АКТИВНОСТИ УЧЕНИКА ОД 1. ДО 4. РАЗРЕДА

Дечја недеља

Понедељак, 3.10.

- Први и други разред: цртање кредом на асфалту испред школе

- Трећи разред : међуодељењска такмичења (девојчице „Измсђу две ватре“, дечаци мали фудбал)

-Четврти разред: међуодељењска такмичење у полигону (вођење лопте, прескакања и провлачења)

Уторак, 4.10.

-Први и други разред у КУД-у присуствовали промоцији рада Фолклора

-Трећи разред је у учиуници гледао филм“Хајдучка времена“

-Четврти разред је имао „Шиз-фриз“ , промоцију лудих фризура

Среда, 5.10.

- Дан отворених врата, Посета представника Ђачког парламента Општини, пријем код председника 12.00

-Педагог присуствовала Конференцији „ Безбедност и одговорност“ о безбедности деце у Суботици (организатор Фондација Тијана Јурић)

-6 ученика и наставница ликовне културе учествовали на радионици резбарења бундеве у организацији УГ „Пријатељи баште“

-„Трампилиште“-размена играчака, ученици I-IV р.

Четвртак, 6.10.

- Турнир у малом фудбалу за ученике 1. и 4. разреда

--Други разред имао одељењски квиз и шетњу по селу

- Ученици 5. разреда са наставницама Далиборком Башоћ и Мајом Грковић у сеоској библиотеци имали сусрет с песником за децу, Младен Бастаја

-За ученике 3. и 4. разреда, гоствање песника Уроша Петровића. Присуство представника локалне самоуправе, Корана Миланко, чланица већа за образовање

Петак, 7.10.

-Маскембал за ученике од 1. до 4. раздреда, шетња по селу и касније у спортској хали дефиле и избор најбољих маски. Награде.

-Ученици 7.разреда са ОС и нставницом физике посетили музеј Николе Тесле и Калемегдан у БГ

{image.index}/{image.total}

31.08.2016. год. ОШ" Славко Родић" је прозвала нову генерацију ђака првака.

Школска слава

Школска слава, Свети Сава, у нашој школи сваке године, као и у свим школама у Србији, радни је, али ненаставни дан. Као и сваке године, готово да нема ученика који би пропустио да дође у своју школу и обележи овај најрадоснији празник заједно са својим учитељима и наставницима, родитељима и пријатељима школе. Такоје и и ове године, у среду, 27. јануара, прослава је одржана у 18 часова! Учешће су узели сви ученици наше школе и наставници. Свечаности су присуствовали предтавници локалне самоуправе, свештенство, родитељи и бивши радници.

31. 8. 2015. – Пријем првака

СЕПТЕМБАР - Одлазак у Војвођански музеј и посета Дунавском парку ( у оквиру предмета Чувари природе)

- Безбедност у саобраћају- у биоскопу у Темерину су ученици 1. разреда гледали филм ,, Пажљивко“

ОКТОБАР - Дечија недеља - спортске активности ( турнир у малом фудбалу)

маскембал у Бачком Јарку

{image.index}/{image.total}

- посета биоскопу у Темерину ( гледање филма)

цртање кредама око школе

маскембал у Темерину

посета изложби дечијих радова „ Змај у очима детета“ (КИЦ Темерин)

8.10.2015. год.- позоришна представа „ Размажена принцеза“ – КУД „ др Младен Стојановић“ Бачки Јарак

29. 10. 2015.год. – позоришна представа „ Зачарани принц“

НОВЕМБАР – 17.11.2015.год.- посета Дневног центра за децу и одрасле из Темерина

Корисници Дневног центра за децу и одрасле из Темерина са директорицом Биљаном Маричић, васпитачима и асистентима, посетили су нашу школу. Активности су се одвијалекроз јавни час из три креативне радионице.

Музичку радионицу реализовала је учитељица Јелена Вејин са одељењем 4 1.

Ликовну радионицу реализовала је учитељица Љиљана Карановић са групом ученика из 2-1, 2-2, 2-3 разреда.

Радионицу из физичког васпитања реализовала је учитељица Биљана Грозданић са ученицима 4-3 одељења.

Активностима су присуствовали и ученици наше школе који прате наставу по ИОП-у са својим асистентима.

ДЕЦЕМБАР- 4.12.2015. год.- општинско такмичење у малом фудбалу за ученике четвртог разреда основне школе

У нашој школи одржано је општинско такмичење у малом фудбалу за ученике четвртог разреда основне школе. Учествовале су три школе: ОШ,, Петар Кочић“ – Темерин, ОШ,, Кокаи Имре“ – Темерин и ОШ,, Славко Родић“- Бачки Јарак. Након два сата лепог и спортског дружења, проглашена су и освојена места:

1.место ОШ,, Петар Кочић“

2. место ОШ ,, Славко Родић“

3. место ОШ ,, Кокаи Имре“

Најновије активности у школи

16.12.2015. год. организована је продајна изложба новогодишњих честитки (радови ученика од I до IV разреда) у хали школе.

Акцији су се придружили ученици наше школе који иду у продужени боравак и корисници Дневног центра из Темерина.

Захваљујемо се свим родитељима и суграђанима који су подржали ту акцију.

Посетиоци изложбе имали су прилику да купе књиге Издавачке куће "Лагуна" (са попустом 20%)